1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir iştirak şirketi olarak, İstanbul'un yeşil alan çalışmalarını yürütmek, ağaç ve süs bitkileri yetiştirmek ve bu konuda bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla kurulduk. Çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarının projelendirilmesi ve uygulanması yanında, nitelikli bitkilerin teminini sağlıyor, ihtiyaç duyulan peyzaj ürünlerini üretiyor, bu ürün ve hizmetlerin satışını yapıyoruz.

Türkiye’de sektöre yön veren şirketimiz, İstanbul genelinde 70 milyon m2’lik alanda proje uygulamaları yapıyor.

Kapsayıcı İş Modelleri projeleri ve Ar-Ge çalışmaları ile sektörün gelişimine büyük katkı sağlıyoruz.

Kapsayıcı iş modelleri projeleri kapsamında İstanbul’un çiçeğini ve gülünü Adapazarı, Bursa, İstanbul’un ilçe ve köylerinde ürettirerek, sektörün gelişimine büyük katkı sağlıyor, alım garantili çiçek ve bitki üretimini geliştirerek devam ettiriyoruz.

İstanbul’a 25 milyon adet üretim ve satış patenti sadece İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ‘ye ait olan yılın sekiz ayı çiçekli kalabilen özel peyzaj gülleri dikiyor, dünyaca ünlü peyzaj güllerini Türkiye’de üretiyoruz.

Net 185 bin m2’lik alana kurulu olan Alibeyköy Fidanlığımız, toplamda 520 bin adet saksılı bitki kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük fidanlığı konumunda. Bitkisel harç üretim tesisimizde günlük 3500 m3 bitkisel toprak üretimi yapılabilmektedir.

Pendik-Kurnaköy’ de 124 bin m2 ’lik alana kurulu fidanlığımız ise 315 bin saksılı bitki depolama kapasitelidir. Fidanlık bünyesinde 20 bin m2 alan üzerine kurulu, günlük 2000 m3 bitkisel toprak üretim kapasitesine sahip toprak üretim tesisi de yer almaktadır.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ olarak bitkisel toprak üretim tesislerimiz, peyzaj ve proje çizim atölyelerimiz, yaptığımız başarılı peyzaj uygulamalarımız ve oluşturduğumuz marka değerimizle, tüm Türkiye’nin üretim gücünü arkasına alan sektörün lokomotif şirketi olduk.

İstanbul genelinde 10 farklı bölgede yer alan Bahçe Marketlerimiz ile 16 milyon İstanbullunun çiçek, fidan ve ağaç ihtiyacını karşılıyoruz.

Yakın dönemde e-ticaret sitemiz ile internet üzerinden satış ağımızı kurarak tüm Türkiye’ye ürün satışı hedefliyoruz. Ayrıca dijital ortamda sürekli var olarak, bitki bakımı, bahçe bakımı ve teraryum konusunda bilgilendirici videolar ile halkımızın doğa ile iç içe yaşamasını sağlıyoruz.

Sürekli gelişimi, kapsayıcı iş modelleri ve ekolojik dengeyi koruma yaklaşımını esas alarak, toplumumuza kaliteli ürün ve hizmet sunmaya, sektör standartlarını geliştirerek dünya çapında örnek ve öncü çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Siteyi ziyaretiniz sırasında paylaşacağınız kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Bildirimimizi okuyabilirsiniz.