Spathiphyllum ( Barış Çiçeği ) 40-60 Cm Yeşil
Spathiphyllum ( Barış Çiçeği ) 40-60 Cm Yeşil

Spathiphyllum ( Barış Çiçeği ) 40-60 Cm Yeşil (ISI.SPH.OOO.003-028)

Marka : İTHAL
Fiyat : ₺235,00(KDV Dahil)
Barkod : 8699863755794

Barış Çiçeği ya da Latince adıyla Spathiphyllum, arum familyasından mevsimlik bir çiçektir. Ana vatanı Kolombiya ve Venezüella’dır. Bahçe Market tarafından saksısıyla teslim edilen Barış Çiçeği, 40 ila 60 cm arasındadır.

Barış Çiçeği, sembolik ve anlamlı bir çiçektir. Barışma, özür dileme gibi durumlar için tercih edilen Barış Çiçeği (Spathiphyllum), halk arasında yelken çiçeği olarak da bilinir. İç mekan süs bitkisi olarak kullanılan bu güzel bitki, rengi ve duruşuyla oldukça estetik bir çiçektir.

Barış Çiçeği bakımı nasıl olmalıdır?

Bahçe Market uzmanlarının profesyonel ipuçlarıyla, Barış Çiçeği (Spathiphyllum) daha sağlıklı ve canlı bir şekilde yetişir:

Güneşle direkt teması seven bir çiçek olan Barış Çiçeği yine de öğlen sıcağında ve yaz aylarında direkt güneş ışınlarına maruz kalmamalı hafif korunaklı bir noktada yetiştirilmelidir.

Lif oranı yüksek, hava alan toprakta rahat bir şekilde büyüyebilen Barış Çiçeği, köklerini bu tip topraklarda daha sağlıklı bir şekilde salar.

Barış Çiçeği, her gün sulanmalıdır. Bulunduğu ortamın havadar olması da oldukça önemlidir

  • Sulama İhtiyacı
    Toprağın Nemine Göre Sulanmalıdır
  • Işık İhtiyacı
    Aydınlık
  • Uyarı
     
Çap
13
Boy
40-60 CM
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Siteyi ziyaretiniz sırasında paylaşacağınız kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Bildirimimizi okuyabilirsiniz.