Bahçe Market Bloğu

 • Ağustos 22, 2023 Bitki

  Saksı seçimi bitkileriniz için önemli unsurlardan bir tanesidir ve saksı seçimi bitkinizin ihtiyaçlarını da dikkate alarak yapmanız gerekmektedir. Hem bitkiniz hem de saksınız güzelse bu birlikteliğin yaşam alanına katacağı değer çok büyüktür. Bu yazımızda size saksı seçimini etkileyen faktörleri anlatacağız.

  Saksı Seçimi
 • Temmuz 28, 2023 Bitki

  <p>Rengârenk çiçekleri ile yaşam alanlarımızda bizlere görsel bir şölen sunan sardunyalar, estetik görünümü ve canlılığı ile de her anımıza tanıklık ediyor. Aşkın simgesi haline gelen bu bitki, uzun ömürlü olması sebebi ile de en çok tercih edilen çiçekli bitki türlerinin başında geliyor.

  İlkbahar aylarının sonlarına doğru çiçeklenen sardunyalar, sonbahar aylarına kadar çiçekli kalabiliyor. Peki iki mevsim de çiçekleri ile bize gülümseyen sardunyanın bakımı nasıl olmalı?</p>

  Sardunya
 • Temmuz 07, 2023 Bitki

  Bilindiği üzere salonda bitki yetiştirmek son zamanlarda oldukça popüler bir hal aldı. Birçok insan evinin bir bölümünü bitkilerine ayırarak bitkilerin yaydığı huzurdan ve dekorasyona olan katkılarından faydalanmaktadır. Ancak salon bitkileri özel bir ilgiye ihtiyaç duyar ve bu ilgiyi bulamazlarsa cansızlaşmaya başlar. Salon bitkilerinin bakımı üzerine yazdığımız bu yazıyı okuyarak bitkilerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

  salon-bitkileri
 • Temmuz 12, 2023 Bitki

  Bir iç mekan bitkisi olan areka palmiyeleri son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir bitkidir. Bakımı ve özellikleri birçok bitki sever tarafından merak edilmektedir. Tropikal bir bitki olan Areka palmiyesi günümüzde birçok insan tarafından tercih edilmekte ve popülerliği her geçen gün artmaktadır. Bu yazımızda size areka palmiyesi bakımı ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

  Areka Palmiyesi
 • Temmuz 12, 2023 Bitki

  Eğer orkideniz varsa veya almayı düşünüyorsanız ve saksı veya toprak değişimini nasıl yapacağını bilmiyorsanız bu yazıyı sizin için hazırladık. Aşağıda sıraladığımız adımları yaparak orkideniz için saksı veya toprak değişimi kolayca yapabilirsiniz. Saksı ve toprak değişimini yaparak orkidenizin daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

  Orkide, Orkide Bakımı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Siteyi ziyaretiniz sırasında paylaşacağınız kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Bildirimimizi okuyabilirsiniz.