Bahçe Market Bloğu

 • Şubat 01, 2024 Bitki

  Moraceae (Dutgiller) familyasının Ficus cinsine mensup olan kauçuk çiçeği, gösterişli yaprakları ile dikkat çekerken yaprak dökmeyen bir tropik ağaç türü olarak biliniyor.

  Kauçuk Bitkisi, Salon Bitkisi
 • Ocak 29, 2024 Bitki

  Bitki literatüründeki latince ismi Monstera Deliciosa olan Deve tabanı bitkisi doğal yaşam alanı Güney Amerika yağmur ormanları olmakla birlikte günümüzde yoğun olarak Panama ve Meksika’nın çeşitli tropikal alanlarında yayılım göstermektedir. Büyük ve lezzetli yapraklara sahip olan bitki latin dilindeki adını Devasa Canavar anlamına gelen Monstera ve lezzetli manası bulunan Deliciosa kelimesinden alır. Aynı zamanda delikli yaprakları bünyesinde barındıran Deve tabanı İngilizler tarafından Delikli İsviçre Peynirine benzetildiğinden İngilizcede Swiss Cheese Plant olarak nam salmıştır.

  salon-bitkileri
 • Ocak 11, 2024

  Evinize yağmur ormanları görünümü getiren Şamadora gerek yapraklarının görünümü gerekse yeşilin birçok farklı tonunu içinde barındırması ile bulunduğu ortamı güzelleştirmektedir. Bakımı oldukça kolaydır ve diğer bitkilere göre az az bakım ister. Bu nedenle sıklıkla tercih edilen bir bitkidir.

  bitki
 • Kasım 16, 2023 Toprak

  Perlit bitki yetiştiriciliğinde sıklıkla kullanılır. Bitkileriniz için sağlıklı bir büyüme ortamı yaratırken su tutma özelliği ve toprağın havalanmasını sağlaması sayesinde bitki yetiştiricileri arasında kendine özel bir yer edinmiştir. Gelin perlit’i beraberce inceleyelim ve onu daha yakından tanıyalım.

  perlit
 • Kasım 07, 2023 Bitki

  Salon çiçekleri bulundukları ortama huzur, neşe ve mutluluk getirir. Bulunduğu ortama renk katan salon çiçeklerinin güzelliği sizin bakımınızla ilişkilidir. Salon bitkileri ilgiden hoşlanırlar ve ilginizi kesmeniz durumunda bundan olumsuz olarak etkilenebilirler.

  Salon Bitkileri Bakımı
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Siteyi ziyaretiniz sırasında paylaşacağınız kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Bildirimimizi okuyabilirsiniz.